مسکن

 

همانطور که میدانیم بخش سرمایه گذاری مسکن یکی  از مهم ترین و سود آورترین پروژه های سرمایه گذاری می باشد. چرا که در این بخش سرمایه گذاری؛ بصورت مستقیم و غیر مستقیم با 120 صنعت ارتباط بوجود می آید و مسبب حرکت و تحول آنها می گردد.

در ضمن ضرورت نیاز بشر به مسکن و به تبع آن امنیت؛ آسایش و رفاه در موضوع مسکن یکی از مهم ترین خواسته های مشتریان آن است. همه افراد جامعه به آن نیاز ضروری دارند؛ حال یک نفر به عنوان سرپناه و یک نفر هم بعنوان یک کالای لاکچری و لوکس که بسته به نوع خواسته مشتریان و افراد جامعه و تمکن مالی آنها متفاوت می باشد. برای راه اندازی پروژه های مختلف ساختمانی و ایجاد مجتمع های مسکونی در شهرک ها و شهر ها و مناطق مختلف جغرافیایی، بررسی و امکانسنجی این پروژها با یکدیگر متفاوت اند.

شرایط اقتصادی، شرایط اجتماعی، سلیقه های هر منطقه و الگوهای فکری و فرهنگی و میزان عرضه و تقاضای محلی، دوری و نزدیکی آنها به امکانات رفاهی، تفریحی و مسیر های اصلی و دسترسی ها و مراکز اصلی شهر و … از اهمیت ویژه ای برخوردار است. که همگی می بایست مورد بحث و بررسی اجمالی و دقیق قرار گیرند. چرا که یک سرمایه گذاری عظیم در پروژه های ساختمانی و بخش مسکن بایستی با مطالعات دقیق صورت پذیرد .

حجم انبوه ساختمان های اداری، مسکونی، تجاری و عدم تحقق سود مورد انتظار این پروژه ها، لزوم توجه به ارزیابی تخصصی مالی و اقتصادی را دوچندان می نماید. برای دستیابی به بالاترین بازده ممکن در این سرمایه گذاری ها باید پروژه هایی انتخاب و اجرا شوند. که توجیه اقتصادی و مالی آنها بصورت کاملا واقع بینانه صورت گیرد. و تنها در چنین شرایطی است که مشتریان، و حتی سهامداران می توانند، امیدوار به تحقق سودهای پیش بینی شده خود شوند .