خدمات ما

 

خدمات شرکت طرح گستر دنا

 

 

خدمات ارائه شده توسط شرکت طرح گستر دنا عبارت است از: 

 

1- تـهیه پیش طرح و طرحـهای توجیهی اقتصـادی، فنـی و مالـی جهت ارائه به بانکها، سازمانها، مؤسسات مالی و اعتباری و غیره .

2- تهیه طرحهای زیست محیطی و گزارشات توجیهی افزایش سرمایه شرکتها .

3- تهیه طرحهای امکانسنجی اضافه طبقات، تغییر کاربری جهت ارائه به کمیسیون ماده 5 شهرداری .

4- نظارت بر اجرای مصوبات بانکی و کنترل پروژه .

5- مطالعات بازار و تهیه بسته های سرمایه گذاری برای کلیه سازمانها و مراکز اقتصادی کشور.

6- اعتبارسنجی و بررسی اعتبار پرونده های تسهیلاتی بانکها .

7- ارزیابی وثائق ملکی، کارخانجات، ماشین آلات، تأسیسات، زمین های کشاورزی و دارائی های نامشهود و غیره .

8- مشاوره در زمینه مدیریت مالی، مالیاتی، ارزش افزوده، بیمه، حسابداری و حسابرسی .

9- مشاوره جهت اخذ مجوز ورود سرمایه خارجی .

10- مشاوره جهت حل و فصل دیون معوقه اشخاص نزد سیستم بانکی کشور و دوایر اجرای ثبت .

11- اخذ جواز تأسیس، موافقت اصولی، پروانه بهره برداری و طراحی خطوط تولید.

12-ارائه خدمات فنی- مهندسی، اجرا و پیمانکاری، پیمان مدیریت، طراحی و مشاوره صنعتی.

13-طراحی، تولید و توزیع انواع نرم افزارها و سخت افزارهای مهندسی مرتبط با موضوع فعالیت شرکت.

14-برگزاری همایشهای علمی، تخصصی و مالی در داخل و خارج از کشور.

15-طراحی و پیاده سازی مدل کسب و کار راهبردی و ارائه مدل های بهره وری

16-کنترل و نظارت پایش استراتژیک و مدیریت ریسک

17- عارضه یابی فعالیت ها و طراحی وضع مطلوب

18-وصول مطالبات بانکها و حل و فصل دیون معوقه اشخاص نزد شبکه بانکی کشور

19-خدمات بازرگانی و بازاریابی

 

همچنین شرکت طرح گستر دنا (سهامی خاص) ، در ابتدای فعالیت خود به منظور تهیه طرحهای امکانسنجی، گزارشات نظارتی و اعتبار سنجی پروژه های اقتصادی مشتریان جهت ارائه به بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری به منظور استفاده از تسهیلات بانکی، تأسیس و پس از اخذ رتبه و گرایش های تخصصی از مراجع ذیصلاح قانونی منجمله «کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی»، «معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور» و تجهیز امکانات و نیروهای انسانی متخصص خود به موفقیتهای قابل قبولی در زمینه های مذکور نائل گردید. همچنین در سال 1392 با اخذ جواز تأسیس و پروانه بهره برداری درحوزه های صنعت از «سازمان صنعت، معدن و تجارت» جهت ارائه خدمات به صنعتگران محترم در زمینه های طراحی، مشاوره فنی، عارضه یابی صنعتی و … به حوزه های فنی و مهندسی ورود پیدا نمود. اخیراً پس از برگزاری جلسات متعدد و بهره گیری از تجربیات کارشناسان مجرب بازرگانی، مدیران شرکت بین المللی مهندسین طرح گستر دنا مصمم گردیدند به موازات فعالیت در زمینه های فوق الذکر، جهت تسهیل و گسترش تجارت خارجی نسبت به ارائه خدمات بازرگانی خارجی به منظور معرفی و فروش محصولات داخلی در بازارهای بین المللی و نیز واردات کالاهای مجاز به داخل کشور با فعالان محترم اقتصادی در داخل و خارج از کشور در حوزه های زیر همکاری و تشریک مساعی نمایند:

 

الف- مشاوره و بازاریابی صادراتی و انجام کلیه امور مرتبط با آن؛

ب- مدیریت صادرات و واردات؛

ج- تحقیقات بازار بین المللی و انجام مطالعات لازم به منظور توسعه و گسترش بازار؛

د- یافتن بازارهای صادراتی جدید و انتخاب بازارهای هدف؛

ه-بازرگانی داخلی.

 

امید است با پیگیری اقدامات فوق این شرکت نیز به نوبه خود سهم بسزایی در جهت رونق بازرگانی (داخلی-خارجی) کشور ایفا نموده و روزنه امیدی برای فرداهای روشن اقتصادی و چشم اندازی بر توسعه پایدار کشور فراهم نماید.

ضمناً گرایش های تعیین شده از طرف کانون مشاوران اعتباری و سرمایه گذاری بانکی برای این شرکت بشرح ذیل می باشد:

 

الف – ساختمان، مسکن و شهر سازی

همه فعالیت هایی که محصول آن ها به صورت ثابت و غیر منقول در اشکال مختلف ساختمان و بنا و مجتمع سازی تجسم می باید، فعالیت ساختمان نامیده می شود ، اعم از اینکه برای ایجاد بنا و ساختمان جدید و یا برای تعمیرات جزئی و اساسی یا تخریب و باز سازی باشد، محدوده این فعالیت شامل احداث ساختمان های مسکونی و یا سایر ساختمان ها از قبیل ساختمان های صنعتی، آموزشی، بهداشتی، ورزشی تجاری و توریستی و ساختمان های زیر بنائی از قبیل سد، سیلو، بندر، تونل، پل، جاده، راه آهن، فرودگاه، مترو و … است، ضمناً تغییرات اساسی و جزئی ساختمان های موجود نیز در این فعالیت منظور می شود.

 

ب – کشاورزی و صنایع تبدیلی

شامل فعالیت های زراعت، باغداری،دامداری، مرغداری، پرورش کرم ابریشم، پرورش زنبور عسل، خدمات کشاورزی و دامپروری، شکار، صید و پرورش و تکثیر حیوانات آبزی، جنگلداری و خدمات وابسته از قبیل کاشت محصولات سالانه و دائمی ،احداث و نگهداری باغهای مثمر و قلمستان ها و خدمات سایر فعالیت وابسته به موضوعات فوق می باشد. این فعالیت ها تمامی بهره برداران کشاورزی را که بصورت سنتی (خانوار بهره بردار) و صنعتی (شرکت کشت و صنعت زراعی) به تولید محصولات زراعی و باغی و خدمات کشاورزی در مناطق شهری و روستائی کشور اشتغال دارند. مورد پوشش قرار می دهد.

کلیه فعالیت های فرآوری محصولات کشاورزی، دامداری و صیادی، صنایع مواد غذایی و آشامیدنی ، تولید فرآوردهای لبنی و محصولات از دانه ها و غلات می باشد.

 

ج- خدمات

محدوده این فعالیت ها شامل کلیه خدمات عمده فروشی،خرده فروشی،تعمیر وسایل نقلیه موتوری و کالاهای شخصی و خانگی ( شامل کلیه کارگاه هایی است که به صورتی نسبت به خرید و فروش کالاها و تعمیرات آن ها اقدام می کنند)، کلیه خدمات هتل و رستوران ها، حمل ونقل و انبارداری، ارتباطات (پست و مخابرات)، واسطه گری های مالی (شامل بانک، فعالیت صندوق های قرض الحسنه ،سازمان بورس اوراق بهادر، کارگزار بورس،شرکتهای سرمایه گذاری،پست بانک و شرکت های اجاره داری مالی مثل لیزینگ بیمه و . . . )، خدمات مستغلات،خدمات کرایه و کسب و کار، اداره امور عمومی ، دفاع و تأمین اجتماعی،امور آموزشی، بهداشت و مددکاری اجتماعی) و همچنین کلیه خدمات عمومی، اجتماعی و شخصی از قبیل خدمات تفریحی، فرهنگی، ورزشی و خدمات مذهبی است.

 

د- صنعت، فلزات و معدن:

فعالیت هائی جهت تولید فلزات اساسی از جمله آهن و فولاد و فلزات غیر آهنی (مس و آلومینیوم) و تولید فلزات گرانبها، ریخته گری تولید آلیاژ ها و فرو آلیاژ ها میباشد. فعالیت استخراج معدن شامل استخراج و عمل آوری کلیه مواد کانی است که در طبیعت به صورت مواد جامد (مانند زغال سنگ و کانی های فلزی و غیر فلزی) است محدوده این فعالیت استخراج معادن تحت الارضی و سطح الارضی و نیز کلیه فعالیت های کانه آرایی و تغلیظ است که به منظور آماده سازی مواد خام برای فروش در بازار صورت می گیرد. خدمات جنبی آن ها، استخراج اورانیوم و توریم، کانه های فلزی آهنی، سنگ، شن، ماسه و خاک رس، نمک، کانی های شیمیایی و کود و سایر معادن طبقه بندی نشده از جمله فعالیت های بخش استخراج معادن می باشد و همچنین تولید سایر محصولات کانی غیر فلزی از قبیل سیمان.

 

ه – صنعت، انرژی نفت و گاز :

رشته فعالیت های فوق شامل تولید برق توسط نیروگاه های گازی، آبی گازوئیلی، سیکل ترکیبی و همچنین انتقال برق از نیرو گاه ها و توزیع برق همچنین تولید و پالایش گاز و نفت در پالایشگاه های گاز و نفت و توزیع آن بین مصرف کنندگان صنعتی، تجاری و خانگی است. تولید کک، فرآورده های حاصل از تصفیه نفت و سوخت های هسته ای جمع آوری، تصفیه و توزیع آب

 

و- صنعت، مصنوعات صنعتی :

فعالیت صنعت یا ساخت شامل تغییر شکل فیزیکی یا شیمیایی مواد به منظور تولید کالاهای جدید در کارگاه ها و یا منازل می باشداین بخش، مونتاژ قطعات تشکیل دهنده ی بازیافت مواد زائد را شامل می شود به طوراجمالی این شاخه شامل موارد زیر است :

 

· تولید محصولات غذایی و انواع آشامیدنی ها از قبیل تولید نشاسته،خوراک … دام، قند و شکر،شکلات، نان شیرینی، الکل،آب معدنی و

· ساخت منسوجات،پوشاک،عمل آوردن و رنگ کردن خز، دباغی و پرداخت چرم ، ساخت چمدان،کیف دستی،زین،یراق و انواع پاپوش

· ساخت چوب و محصولات چوبی و چوب پنبه، ساخت کالا از نی و مواد حصیری، ساخت کاغذ و محصولات کاغذی و مبلمان

· ساخت کاغذ و محصولات کاغذی، انتشار، چاپ و تکثیر رسانه های ضبط شده

· تولید مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی ، ساخت محصولات از لاستیک و پلاستیک ،بازیافت ضایعات و خرده های غیر فلزی

· ساخت سایر محصولات کانی غیر فلزی

· ساخت محصولات فلزی،فابریکی،ساخت ماشین آلات و تجهیزات طبقه بندی نشده در جای دیگر،ساخت ماشین آلات دفتری ، حسابداری و محاسباتی، ساخت ماشین آلات و دستگاه های برقی طبقه بندي نشده در جای دیگر، ساخت رادیو،تلویزیون و دستگاه های برقی طبقه بندی نشده در جای دیگر، ساخت رادیو،تلویزیون و دستگاه ها و وسایل ارتباطی، ساخت ابزار پزشکی، اپتیکی و ابزار دقیق ساعت های مچی و انواع دیگر ساعت، ساخت وسایل نقلیه موتوری،تریلرو نیم تریلر و ساخت سایر تجهیزات حمل ونقل

·کلیه مصنوعات طبقه بندی نشده در جاهای دیگر

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

*شرکت بر اساس مجوز صادره از طرف معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور دارای تخصص مشاوره مدیریت مالی بوده که صلاحیت ارائه خدمات زیر را دارد:

 

خدمات مشاوره ای ، راهنمائی ، برنامه ریزی آموزشی ، پژوهش و کمکهای عملیاتی در رابطه با موضوعاتی همچون مدیریت مالی، تحلیل ترکیب سرمایه و نقدینگی ، مشاوره امور مالی و مالیاتی و طراحی و تدوین سیستمهای حسابداری و حسابرسی و مالی و سایر موضوعاتی که ماهیت مالی دارند می باشند.

 

” به جز خدمات مشاوره مدیریت کوتاه مدت سبد سرمایه گذاری که معمولاً بوسیله کارگزاران و واسطه های مالی انجام می شود.”